Jak zamknąć konto w ING Banku? Poradnik 2023

Jak zamknąć konto w ING Banku? ING Bank to instytucja, która jest popularna wśród użytkowników produktów bankowych. Czasem może pojawić się jednak chęć zamknięcia konta osobistego w ING Banku. W poniższym artykule przedstawimy kroki, jakie należy podjąć, aby zamknąć konto w ING Banku, oraz omówimy powody, dla których warto rozważyć taką decyzję.

Jak zamknąć konto

Co oznacza zamknięcie konta w ING Banku?

Zamknięcie konta w ING Banku pociąga za sobą kilka ważnych zmian. Wraz z kontem zostaną zlikwidowane wszystkie powiązane z nim karty oraz usługi, takie jak ubezpieczenia związane z kontem czy powtarzające się płatności i przelewy z przyszłą datą wykonania. W momencie zamknięcia konta w ING Banku, klient traci możliwość podglądu historii transakcji w Moim ING. Nadal jednak dane dostępowe do samej bankowości będą działać. To oznacza, że nadal będzie mógł korzystać z innych produktów oferowanych przez bank lub w pełni zrezygnować z bankowości w ING.

Co przed zamknięciem konta?

Przed zamknięciem konta w ING Banku, warto zadbać o kilka rzeczy, aby proces ten przebiegł sprawnie i bez zbędnych komplikacji.

Sprawdzenie salda konta

Zamkniecie konta osobistego w ING Banku wymaga zerowego lub dodatniego salda na dzień zamknięcia konta. Warto więc utrzymać na koncie osobistym pewną kwotę pieniędzy, która pozwoli na realizację standardowych przelewów oraz pokrycie kosztów prowadzenia rachunku.

Spłata limitu zadłużenia

Jeśli konto ma przypisany limit zadłużenia, upewnij się, że spłaciłeś go przed zamknięciem konta. Jeśli masz zamiar korzystać z innego konta do spłaty rat, dokonaj odpowiednich zmian w umowie kredytowej.

Zmiana numeru konta u pracodawcy i instytucji

Jeśli na zamknięte konto wpływają regularne świadczenia, takie jak wynagrodzenie, upewnij się, że poinformowałeś pracodawcę lub odpowiednie instytucje o zmianie numeru konta.

Jak zamknąć konto w ING Banku?

Zamknięcie konta w ING Banku można przeprowadzić w prosty sposób, korzystając z kilku dostępnych opcji. Oto kroki, które należy podjąć, aby zamknąć konto w ING Banku:

Przez Moje ING

Zaloguj się do swojego konta w serwisie Moje ING i wejdź w szczegóły dotyczące konta. Następnie wybierz opcję „Zamknij konto”. Znajduje się ona na dole strony. Bank sprawdzi, czy istnieją jakieś powiązane z kontem produkty, na przykład kredyty lub zajęcia egzekucyjne. Jeśli takie są, zamknięcie konta przez Internet nie będzie możliwe. W przypadku braku powiązań, klientowi pokażą się produkty i usługi, które zostaną zamknięte razem z kontem. Jeśli saldo konta jest dodatnie, klient zostanie poproszony o wskazanie preferowanego sposobu wypłaty środków. Możliwe opcje to: przelanie na inne konto w ING Banku, przelanie na konto w innym banku w Polsce lub wypłata w placówce z punktem obsługi kasowej. W przypadku ujemnego salda i istnienia innego konta w ING Banku, z którego można spłacić zaległość, klient ma możliwość wyboru tego konta. W przeciwnym razie, bank poda numer rachunku, na który należy dokonać wpłaty zaległości.

W placówce

Zamknięcie konta osobistego ING możliwe jest również w dowolnej placówce bankowej prowadzonej przez tę instytucję. Procedura zamknięcia konta osobistego w placówce ING Banku jest proste. Wystarczy przygotować dane niezbędne do zamknięcia konta osobistego. Warto też pamiętać, że podczas zamykania konta osobistego w placówce ING Banku obowiązują taka sama zasada, jak w przypadku zamykania konta przez Internet. Wszystkie zaległości wobec ING Banku, które mogą przejawić się w postaci ujemnego salda na koncie osobistym muszą zostać spłacone. W przypadku posiadania dodatniego salda na dzień zamknięcia konta istnieje możliwość przelania powstałej różnicy na inne konto wnioskodawcy.

Za pomocą tradycyjnej korespondencji

Zamknięcie konta osobistego w Banku ING dostępne jest również dla osób, które preferują tradycyjne rozwiązania. Można zamknąć konto osobiste w Banku ING za pomocą tradycyjnej korespondencji listownej. Jak się do tego zabrać? Należy sporządzić i wydrukować odpowiedni wniosek o zamknięcie konta osobistego w Banku ING. We wniosku należy podać odpowiednie dane dotyczące zamykanego rachunku. Nie należy zapominać o podaniu numeru rachunku, na który zostanie przelana ewentualna nadpłata powstała na dzień zamknięcia konta osobistego. Całość należy podpisać i dochować zasady, że podpis na wniosku musi się zgadzać z podpisami wnioskodawcy na innych dokumentach będących w posiadaniu banku.

Nowe konto osobiste?

Sprawdź, w czym aktualnie można wybierać. Przejdź do strony z opisami najpopularniejszych kont osobistych i załóż nowe konto osobiste na lepszych warunkach.

Podsumowanie

Podsumowując, zamknięcie konta w ING Banku jest stosunkowo prostym procesem, który można przeprowadzić przez Moje ING, w placówce bankowej lub drogą korespondencyjną. Zanim jednak podejmiesz taką decyzję, warto dokładnie zrozumieć konsekwencje i przygotować się odpowiednio do zamknięcia konta.

Redakcja Kalkulator.co.pl
Redakcja Kalkulator.co.pl
Artykuły: 52

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *