Jak zamknąć konto w PKO BP? Poradnik 2023

Jak zamknąć konto w PKO BP? PKO Bank Polski, będący bankiem uniwersalnym z długą historią, zyskał zaufanie wielu pokoleń Polaków od momentu swojego powstania w 1919 roku. Wraz z upływem czasu, bank ten wprowadzał nowe funkcjonalności i udogodnienia dla swoich klientów. Czasem może jednak pojawić się u niektórych klientów potrzeba zamknięcia konta osobistego. Poniżej przedstawiamy różne sposoby na realizację tego procesu.

Jak zamknąć konto

Zamknięcie konta listownie

Pierwszym sposobem jest złożenie dyspozycji pisemnej i wysłanie jej na adres placówki, w której został założony rachunek lub na adres centrali banku:

PKO Bank Polski Spółka Akcyjna – Centrala ul. Puławska 15 02-515 Warszawa

Wniosek można napisać samodzielnie lub skorzystać z gotowego wzoru dostępnego na stronie internetowej banku. Wysłanie wypowiedzenia umowy rachunku powinno odbyć się zgodnie ze wzorem banku, aby uniknąć problemów z zamknięciem konta.

Zamknięcie konta w placówce banku

Klient może również złożyć dyspozycję osobiście w wybranej placówce banku. Warto wówczas przygotować wniosek w dwóch egzemplarzach i zachować podpisany przez bank jako potwierdzenie złożenia dyspozycji. Podczas wizyty w oddziale można również skonsultować wszelkie wątpliwości z pracownikiem banku i uzyskać pomoc w procesie zamknięcia konta.

Zamknięcie konta za pomocą infolinii

Infolinia banku PKO BP jest dostępna dla klientów przez 24 godziny na dobę. Klient ma możliwość złożenia dyspozycji likwidacji rachunku w dogodnym dla siebie czasie, dzwoniąc pod numer: 800 302 302 lub korzystając z infolinii za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO. Podczas rozmowy, konsultant może zadać pytania w celu weryfikacji tożsamości klienta.

Zamknięcie konta przez bankowość internetową

Najszybszą metodą zamknięcia konta w PKO BP jest dokonanie tego za pośrednictwem bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. Procedura, według której zamykane jest konto osobiste jest prosta. W pierwszej kolejności zaloguj się do swojej bankowości internetowej lub też aplikacji mobilnej. Następnie Wybierz ścieżkę „Moje sprawy”, a później „Dyspozycje i zaświadczenia”. W kolejnym kroku zaznacz „Nowa dyspozycja” i wybierz „Zamknięcie rachunku”. Wybierz rachunek, który chcesz zamknąć, wypełnij krótki formularz, a także podaj numer konta, na które mają zostać przekazane środki z nadwyżki. Po wykonaniu całej procedury pozostaje już tylko ją zatwierdzić.

Jak zamknąć konto w PKO BP skutecznie?

Zamknięcie konta w PKO BP nie jest skomplikowanym procesem. Warto jednak przestrzegać kilku zasad po to, żeby cała procedura przebiegła szybko i sprawnie. O czym należy pamiętać?

Wypowiedzenie konta trwa 30 dni. Jest to okres wyznaczony od momentu złożenia i przyjęcia dyspozycji. W jego trakcie naliczane są standardowe opłaty i prowizje na koncie. Jeśli na dzień zamknięcia konta zaistnieje debet na rachunku, bank może nie zgodzić się na zamknięcie konta. Warto więc zostawić na rachunku niewielką nadwyżkę środków. W przypadku salda dodatniego bank może przelać je na wskazany wcześniej numer konta. Podaj więc numer rachunku, na który mają zostać przekazane środki z nadwyżki, aby uniknąć przekierowania ich na specjalny rachunek techniczny. Pamiętaj, żeby zamknąć również karty płatnicze do rachunku podczas rozmowy z konsultantem lub dzwoniąc na infolinię banku.

Nowe konto osobiste?

Sprawdź, w czym aktualnie można wybierać. Przejdź do strony z opisami najpopularniejszych kont osobistych i załóż nowe konto osobiste na lepszych warunkach.

Podsumowanie

Zamykanie konta w PKO BP może być przeprowadzone na wiele sposobów. Pozwala to klientom na wybór najdogodniejszej metody dla siebie. Pamiętaj o wypełnieniu oraz złożeniu wniosku zgodnie z wytycznymi banku, a cały proces powinien przebiec sprawnie. Nie zapomnij również o sprawdzeniu, czy konto zostało prawidłowo zamknięte po okresie wypowiedzenia.

Redakcja Kalkulator.co.pl
Redakcja Kalkulator.co.pl
Artykuły: 52

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *